Konec epochy je v tradici spojován s děsivými úkazy. V křesťanství se objevují jezdci apokalypsy a dravé šelmy vládnoucí světu, v tradici islámu „slunce bude svinuto, hvězdy pohasnou, hory se z místa pohnou, březí velbloudice bude zanedbána, moře se povaří a duše se spáří“. I v sekulárním světě je konec epoch ohlašován všeobecným rozvratem a válečnými konflikty.

V Česku to bývá trochu jinak. Na nic moc nevěříme, nic zásadního se tady povětšinou neděje, a tak jsou zde konce epoch ohlašovány úkazy spíše komickými. Konec komunismu byl ohlášen žbrbláním Miloše Jakeše na Červeném Hrádku, konec mocenské dominance Václava Klause sponzoringem jeho strany od nic netušícího Mauricijce a mrtvého Maďara. S nadcházejícím koncem epochy Miloše Zemana, který může být zároveň definitivní tečkou za první fází porevolučního vývoje Česka, je to podobné. Komických či spíše tragikomických úkazů spojených s vystupováním prezidenta přibývá. Otázkou ovšem je, zda zůstane jen u nich nebo se přece jen tentokrát nerozvine plnohodnotná tragédie.   

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.