Sport je součástí života Jana Kratochvíla už odmala, vždycky se hodně hýbal, hrál tenis, basketbal, fotbal… A také florbal, kterému propadl, když studoval na česko-rakouském gymnáziu v Praze na přelomu 90. let a nového milénia. V Česku mimořádně populárnímu sportu zůstal věrný i po návratu do Německa, kde s rodiči žil už před revolucí a kam později odešel studovat berlínskou Svobodnou univerzitu. Dokonce tam trénoval juniorské reprezentační týmy a působil i v německé florbalové asociaci. „Florbal je ovšem v Německu podstatně menší sport než v Česku,“ mírní své funkcionářské úspěchy. Raději se chlubí těmi byznysovými.

Také v nich hraje určitou roli florbal. Tím, čím jsou pro běhání nebo kopanou Adidas a Nike, je zejména pro florbal švédská značka Salming. Vznikla až po roce 2000 a k jejímu úspěchu na největším evropském trhu výrazně přispěl právě Jan Kratochvíl. Nejprve spoluzaložil agenturu, která menším a mladším sportovním značkám, jako je Salming, pomáhala s rozjezdovými kampaněmi a s distribucí, v roce 2014 pak nastoupil přímo do nově vzniklé německé pobočky Salmingu jako šéf marketingu. „Zaměřili jsme se na házenou, která je v Německu hodně populární. Myslím, že můžeme být spokojení,“ říká. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.