K dyž se člověk na někoho usměje, očekává, že mu protějšek úsměv opětuje. Když se ale usmívá na humanoidního robota, tvář stroje zůstává zpravidla kamenná. Vědci z Kolumbijské univerzity v New Yorku se to rozhodli změnit. Vytvořili robota, který výrazy lidské tváře imituje.

Stroj jménem Eva má podobu lidské lebky s umělýma očima a zuby a místo kůže je jeho tvář pokrytá měkkou gumou. Pod ní se skrývá několik motorů, které výběrově přitahují a odtahují 12 kabelů na různých místech obličeje. Androidka tím napodobuje pohyby obličejových svalů, jež ovládají lidskou mimiku. Eva dokáže obličej smrštit až do hloubky 1,5 centimetru, takže se jí ve tváři zobrazují i vrásky.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.