Co všechno změnila pandemie? Jednou z nejviditelnějších věcí je zjištění, že se kancelářská práce dá často stejně dobře dělat ve společných prostorech jako v soukromí obýváku. Firmy ruší pronájmy budov a novou normou se stává práce z domova, alespoň několik dnů v týdnu.
Nese to s sebou řadu druhotných změn, z nichž na mnohé nám nestačí představivost. Už nyní lze ale pozorovat proměnu „biotopů“ okolo velkých kancelářských komplexů. Celý rok zely budovy prázdnotou a kvůli nástupu home officu se do nich někdejší ruch už nevrátí. V přilehlých ulicích krachují kavárny, restaurace a služby, klesají nájmy, mnohde se vrací drobná kriminalita a například v Bruselu, plném lesoparků, se mezi věžáky objevily lišky, protože je tam klid.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










