Španělsko

Vědci obnovili zkoumání ostatků Kryštofa Kolumba

Po staletích by se letos mohl konečně vyřešit spor historiků, odkud vlastně pocházel jeden z nejslavnějších mořeplavců Kryštof Kolumbus. Vědci z univerzity ve španělské Granadě ve středu oznámili, že spolu s kolegy v Itálii, USA a Mexiku obnoví zkoumání Kolumbových ostatků. To zastavili před 15 lety s tím, že počkají na pokročilejší technologie. Odborníci porovnávají čtyři fragmenty Kolumbových kostí velikosti mandle s podobně velkými ostatky jeho syna Hernanda a bratra Diega. Doufají, že se jim podaří objasnit původ slavného mořeplavce. Nejčastěji se uvádí, že pocházel z italského Janova, podle jiných hypotéz byl ze Španělska, Portugalska, Chorvatska, či dokonce z Polska.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.