Brazílie

Miliarda dolarů má snížit tempo kácení pralesa

Brazilský ministr životního prostředí Ricardo Salles se obrátil na státy z celého světa s žádostí o finanční pomoc. Chce jednu miliardu dolarů, tedy v přepočtu zhruba 22,2 miliardy korun, aby Brazílie mohla snížit tempo odlesňování cenného Amazonského pralesa. „Pokud tyto zdroje získáme, můžeme se zavázat k tomu, že během roku se podíl odlesňování sníží o 30 až 40 procent,“ řekl ministr. Tempo kácení největšího pralesa na světě zrychluje. Loni se zmenšil o 17 tisíc kilometrů čtverečních. To je meziroční nárůst o 25 procent, ukazuje studie Marylandské univerzity, jež analyzovala satelitní data. Podíl na ničení pralesa má krajně pravicový brazilský prezident Jair Bolsonaro, který se dostal k moci v lednu 2019. Opakovaně prohlašuje, že se prales musí otevřít farmářům a těžařům.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.