Máte pocit, že toho člověka důvěrně znáte. Víte, co snídá, jaké značky oblečení si kupuje, čím si myje vlasy a z jaké dovolené se právě vrátil. Najednou ho potkáte na ulici a máte chuť na něj zamávat, jako kdybyste potkali dobrého kamaráda. Pak se ale nejspíš na poslední chvíli zarazíte, protože si uvědomíte, že on vás vůbec nezná. To vy mu několikrát denně skrze jeho profil vstupujete do života a dáváte mu lajky. Říká se mu influencer, a pokud je úspěšný, sociální síť Instagram se může stát dokonce hlavním zdrojem jeho obživy. Moc vám to ani nedochází, ale každý váš komentář, každá vaše reakce na jeho profilu, každý odkaz na něj, který pošlete někomu dalšímu, posiluje jeho pozici živoucí reklamy, za kterou dostává dobře zaplaceno. Vy ho ale nejspíš vnímáte jako spojence. Vy přece taky zveřejňujete fotky ze svého soukromí, proč by nemohl on? Je to tak jednoduché − na sociální síti si přece každý může dělat, co chce.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.