Kráčíme lesem nedaleko středočeských Čerčan. Pod nohama nám křupe uschlé listí, přestože je konec července. Sucho je patrné i na povadlých stromech nebo vybledlých žlutých polích táhnoucích se kolem lesa. Nedávné deště jako by vůbec nebyly. Právě okolí Čerčan je teď podle zapáleného houbaře a amatérského mykologa Jiřího Dubce, který nás spolu se svými dvěma dětmi lesem provází, jedním z mála míst na Benešovsku, kde rostou alespoň nějaké houby. Přesto náš košík po dvou hodinách zůstává poloprázdný, přibylo jen pár lišek a holubinek. Houbařská sezona je letos slabá, a to nejen v Čerčanech.

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se