Dante Alighieri si ve své Božské komedii povzdechl: "Ó služko Itálie, bolů chýše, bez vůdce lodi, kterou bouře zmítá, ne krajin paní, sprostý hampejz spíše!" Dante před 700 lety plakal nad politickou rozdrobeností Apeninského poloostrova. Dnes Itálii sužuje koronavirus − a čeští politici míní, že Italové v boji s ním selhali a způsobili starosti všem Evropanům, včetně Čechů. "Itálie tenhle problém nezvládla a šíří tuto nákazu po celé Evropě," řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zase mluvil o "kolapsu Itálie". Tyto výroky jsou jednak málo slušné, jednak nepravdivé.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








