Dante Alighieri si ve své Božské komedii povzdechl: "Ó služko Itálie, bolů chýše, bez vůdce lodi, kterou bouře zmítá, ne krajin paní, sprostý hampejz spíše!" Dante před 700 lety plakal nad politickou rozdrobeností Apeninského poloostrova. Dnes Itálii sužuje koronavirus − a čeští politici míní, že Italové v boji s ním selhali a způsobili starosti všem Evropanům, včetně Čechů. "Itálie tenhle problém nezvládla a šíří tuto nákazu po celé Evropě," řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zase mluvil o "kolapsu Itálie". Tyto výroky jsou jednak málo slušné, jednak nepravdivé.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se