Česká vláda stále odmítá přijmout dětské uprchlíky z přeplněných řeckých táborů. Občanská iniciativa Češi pomáhají ohlásila, že je připravena se o ně postarat. Na akci chce finančně přispět také podnikatel a filantrop Kvido Štěpánek. Tvrzení vlády, že namísto malých dětí mohou přijít rizikoví pubescenti, nechápe: "Sedmnáct let nám bylo všem. To přece není trestný čin. No tak jim je sedmnáct. Až jim bude 37, bude jim 37. Pořád to jsou lidi."
Stěny úzké chodby vedoucí ke kanceláři Kvida Štěpánka jsou poseté plaketami, diplomy, obrázky i fotografiemi. Jako výraz díků je do továrny v Jablonném nad Orlicí posílají rodiny s handicapovanými dětmi, hospice, seniorské či protikorupční organizace, pořadatelé letních táborů nebo třeba spolky usilující o obnovu kostelních varhan.
Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Zaujal vás článek? Pošlete odkaz svým přátelům!
Tento článek je zamčený.
Na tomto místě můžete odemykat zamčené články přátelům, když si pořídíte
předplatné.
Vyberte způsob sdílení