Pro tým Nadace Karla Janečka je laskavost jedním z ústředních témat současnosti. K příležitosti Světového dne laskavosti nadace již potřetí připravila celostátní happening #jsemlaskavec. „Jsme přesvědčení, že děti, které konají laskavé skutky, jsou šťastnější, jsou lépe vnímány svými vrstevníky a vykazují lepší studijní výsledky,“ říká koordinátorka projektu Dominika Trčková a dodává, že laskavé děti mají lepší vztahy s okolím, v interakcích lidi více propojují a mnohem méně ubližují slabším jedincům.

Právě takovou myšlenku se happening snaží podpořit. Školy, další instituce a projekty, které se do happeningu zapojí, proto zažijí konání dobrých skutků na vlastní kůži. „Připomenou si, že v laskavosti je pozitivní síla, která nás všechny spojuje,“ pokračuje Dominika Trčková.

Ke Světovému dni laskavosti připravila Nadace Karla Janečka celostátní happening #jsemlaskavec
Ke Světovému dni laskavosti připravila Nadace Karla Janečka celostátní happening #jsemlaskavec.
Foto: Nadace Karla Janečka

Na akci se mohly přihlásit týmy z celé České republiky, a to ve věku od 3 do 18 let. Stačilo si vybrat dobrý skutek a zaregistrovat se na webu www.jsemlaskavec.cz. Někteří vyrazí do domovů pro seniory, jiní pořádají sbírku pro azylové instituce či podpoří zvířecí útulky.

Myšlenku i tentokrát završí speciální večer FuckUp Night – akce, která poukáže na to, že život není přehlídkou světlých momentů a splněných přání. Tvoří ho i neúspěchy, zklamání a prohry, na něž by se nemělo zapomínat.

Sérii pravidelných setkání s názvem FuckUp Night v Česku organizuje inovátor Tomáš Studeník a na jeho akcích se už se svými dílčími nezdary svěřila řada osobností, i těch méně známých.

#jsemlaskavec 2018

V prostorách Pražské křižovatky, kde se i letos speciální FuckUp Night – Laskavec ve středu 13. listopadu odehraje, vystoupí od 19 hodin husitská farářka Martina Viktorie Kopecká, herec a moderátor David Gránský, kouč Marián Jelínek, ilustrátorka Eliška Podzimková či držitelka ocenění #laskavec Eliška Vafková.

Součástí večera bude rovněž sbírka zimního oblečení pro Arciedézní charitu Praha. „Pokud máte nějaký kabát, bundu, svetr…, které můžete věnovat potřebným, budeme rádi, když je přinesete. Nebude chybět sladká odměna v podobě koláčku od Pekárny Kabát. Prostě kabát za kabát,“ dodává Dominika Trčková.

#jsemlaskavec 2018

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist