Už je to asi pět let, co jsme se u dobrého jídla a pití bavili s mým dobrým kamarádem. Probírali jsme kdeco a na řadu přišla i jeho práce.

„Jirko, už jsi u firmy několik let. Nepřemýšlel jsi o tom, že bys zkusil dělat to samý sám na sebe?“ zeptal jsem se.

„Víš, jak je to těžký? Víš, že náš majitel třeba tejden pořádně nespí?“ odpověděl chladně a změřil si mě pohledem, jejž jsem do té doby neznal. Když o tom tak s odstupem let přemýšlím, ve výrazu jeho tváře byl snad i nepatrný náznak výčitky.

Abych vás uvedl do situace – Jirku znám od jeho deseti let a chtěl bych pro něj jen to nejlepší. Je mu čtyřicet, před pár lety se oženil, manželka je na mateřské, mají dvě děti a peněz tak akorát, aby s nimi vyšli. Tak jsem se prostě jen tak zeptal. Nic špatného jsem tím nemyslel.

Až dodatečně mi došlo, že se obává, že by nemusel mít čas na svůj každotýdenní fotbálek, úterní a středeční večery se sledováním Ligy mistrů nebo pokec s kamarády u piva. A také by mu mohl chybět volný čas v neděli odpoledne, který jejich rodina ráda tráví pohromadě a kdy se ho tchyně ptává: „Jirko, krkovičku, nebo pstruha?“

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.