Ta scéna možná vypadala takhle, ale třeba taky úplně jinak.

Početná komise nejváženějších mužů ve městě měla rozhodnout, kam se sochou, kterou si objednala u nadějného mladého umělce. To dílo se opravdu povedlo. Nebyl snad nikdo, kdo by ho veřejně zpochybňoval. Vedení města za něj zaplatilo nehorázně vysokou částku a teď by bylo rádo, kdyby se všichni zainteresovaní dohodli, kam ho umístit, aby bylo všem na očích a mohlo symbolizovat to dobré, co správní manažeři mohou svým občanům dát.

Po delší diskusi to vypadalo na střet dvou nejpodporovanějších návrhů – buď sochu vystavíme na hlavním náměstí před radnicí, anebo v podloubí sousedního domu (tam by prý byla lépe chráněna před nepřízní počasí).
Přibližně padesátiletý a ve městě nejrespektovanější umělec si v tu chvíli vzal slovo. Celý sál ztichl a soustředěně poslouchal jeho vyjádření, byl totiž široko daleko nepsaným arbitrem elegance. Sochu pochválil, upozornil na její nahotu, jež je snad až příliš provokativní na vystavování v centru města, a přiklonil se k názoru umístit ji do podloubí. K překvapení všech však raději kousek dál, než bylo navrhováno. Ano, až dozadu, tam zcela ke stěně…
Všichni byli poněkud zmateni, ale po určité době pochopili. To nebyl nestranný názor největšího z umělců. To zazněl hlas závisti a rivality. Nejen té mezigenerační, ale přímo té historické.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.