Kamila se těšila na dárky, jinak ale Vánoce nenáviděla. Ježíškovi každý rok posílala řetězové dopisy štěstí: "Rozešli tento dopis sedmi přátelům. Do sedmi dnů očekávej nával štěstí. Pozor, toto není žádný podvod, řetěz nesmí být přerušen. Pokud dopis nerozešleš do tří dnů, postihne tebe i tvoji rodinu krutý trest…" Taky zkoušela datum 24. prosince z kalendáře vypálit prskavkou, ale nepomáhalo ani to.

Večer před Štědrým dnem se celá rodina shromáždila u stromečku. Dědeček vložil do klobouku šest kuliček − pět kokosových a jednu čokoládovou. Pak nechal klobouk kolovat a losovalo se. Černou kuličku si letos vytáhla Kamila.

Celou noc probrečela. Ráno rodina snídala vánočku. Plátky mandlí se na ní ježily jako bodliny dikobraza, Kamila však nedostala ani drobeček. Jako jediná nesměla ochutnat bramborový salát, který vyráběl tatínek v lavoru podle tajného rodinného receptu. Přitom bylo salátu takové množství, že ho musel míchat dvěma vařečkami naráz, aby se násady nezlomily. A když procházela kolem spíže, kde na plechách sladce vychládaly zázvorové pracny, vosí hnízda a vanilkové rohlíčky, musela nahlas zpívat koledy na důkaz, že neujídá.

Konečně přišel večer na pavoučích nožkách stínů. Příbuzní zhasli lustr i elektrické svíčky na stromečku, stáhli na oknech rolety, popřáli Kamile mnoho štěstí a nechali ji v obývacím pokoji samotnou. Místnost se ve tmě začala propadat do chaosu. Do ticha tikaly hodiny na zdi náhle tak hlasitě jako kapky vody dopadající na hlavu v mučírně. Kamila chvíli neviděla nic, pak si ale její oči zvykly na tmu. Důvěrně známé skříně se náhle proměnily v hejno obrů, kteří nad ní výhružně nakláněli svá břicha vypasená sbírkou broušeného skla. Lustr ze stropu visel jako oběšený a z jedličky se stal kostlivec, natahující po ní své bezmasé pařáty.

Najednou se v rohu pokoje objevila tajemná záře. Kamila se jí bála, ale instinkt zděděný po předcích v ní strach zvolna překlápěl v loveckou vášeň.

Popadla pevnou nylonovou síť, zatíženou po obvodu olůvky, ve vzduchu ji roztočila a vrhla přímo na zdroj záhadného světla. Pod sítí se cosi začalo divoce zmítat a kvičet. Kamila zazvonila na zvoneček a do místnosti vtrhli členové rodiny, ozbrojení každý podle svého vkusu. Dědeček se oháněl sochorem, bábinka válečkem na nudle, tatínek kusem lešeňové trubky, maminka gymnastickým kuželem a starší bratr baseballovou pálkou.

Zbývá vám ještě 30 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.