Vy tedy tvrdíte, že tři králové byli ve skutečnosti čtyři?" zeptal se kardinál Gabriel Acacius Testa. Otázka zazněla po pěti minutách tíživého ticha. Doktor historických věd Benedetto Vizzardeli celou tu dobu vydržel stát nehnutě a dokázal neuhnout očima, třebaže se mu z pohledu do temných kardinálových očí dělalo špatně.

"Ano, Eminence. Byli čtyři a jmenovali se Baltazar, Kašpar, Melichar a Trepastar. Není to tvrzení, Eminence. Jsem si tím jist."

Vánoční povídky a básně

"O co opíráte svoji jistotu?"

"Jak jistě víte, Jeho Svatost pověřila Oak Ridge National Laboratory naskenováním všech dokumentů Vatikánské apoštolské knihovny, jakož i dokumentů papežské kurie. Data poté analyzoval superpočítač Summit 2 s výkonem 800 petaflops."

Po kardinálově asketické tváři přejel při těch slovech stín.

"Výsledek analýzy je jednoznačný. Svědky Ježíšova narození nebyli tři, nýbrž čtyři mudrcové z východu. Je zjevné, že jejich přítomnost a činnost byla odedávna předmětem utajení. Evangelia necitují jejich jména a nezmiňují se ani o jejich počtu."

Tvář doktora historických věd potemněla. Uvědomil si, že poučuje kardinála Strážce Tajemství o obsahu Písma.

"Pokračujte, doktore Vizzardeli," pokynul kardinál rukou v purpurové rukavici s navlečeným zlatým prstenem.

"Zjevně bylo uvaleno informační embargo. Porušil jej až ve třetím století Órigenés Alexandrijský, který byl kvůli tomu roku 241 za trest zardoušen. Jména tří z nich prozradil až ve dvanáctém století kancléř Sorbonny Petr Comestor."

"Nechť jeho duše na věky úpí v pekle," zahuhlal kardinál.

"Jak prosím?"

"Pokračujte. Tak tedy Trepastar. Kde jste objevil to jméno?"

"Všichni čtyři měli své úkoly. Jeden zajišťoval fondy pro nové učení, druhý sloužil jako propagátor, třetí zprostředkoval přístup ke vzdělání."

"A ten čtvrtý?"

"Staral se o utajení. Těžce nesl ty informační úniky. Zpočátku měl úlohu více méně snadnou, velkou nesnáz mu udělal vynález knihtisku. Ovšem nejvíce potíží přinesla až moderní doba. Prakticky použitelné počítače jsou na světě přes padesát let. Celou tu dobu se snažil zamezit jim přístup k tajným datům Vatikánu."

"Ano, to se dá snadno pochopit."

"Je to zásluha Jeho Svatosti papeže Františka, že se podařilo ten temný kruh prorazit."

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 40 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.