Za dobrou kávu se zpravidla platí a rozhodně není řeč o malých částkách. To však neplatí v případě drobného stánku DobroKáva na brněnském Zelném trhu – tady člověk dostane šálek výměnou za příslib dobrého skutku. Takový je nejnovější počin milionáře a filantropa Libora Hoření, který si dal za cíl zlepšit a motivovat českou společnost.

Mladý podnikatel před lety založil server Toprecepty.cz, který dnes navštěvuje více než 2 miliony lidí měsíčně. Prosperující projekt mu spolehlivě zabezpečil živobytí, a protože Libor Hoření vydělává nad rámec svého životního stylu, rozhodl se část zisku investovat do dobrých skutků.

Za svůj poslední počin, projekt DobroKáva, nyní získal titul Laskavec. "Inspirovala mě kniha Dalajlamova kočka, kde se kočka zatoulá do kavárny mnicha a ten místo toho, aby ji vyhodil, přijme ji a dává jí najíst," vysvětluje Hoření. Za kávu z jeho stánku tedy lidé neplatí penězi, nýbrž dobrým skutkem. 

A pokud o své dobrosrdečnosti zrovna nemají jasnou představu, obsluha jim ráda pomůže. "U stánku máme tabuli se seznamem jednoduchých dobrých skutků pro inspiraci. Další variantou je koláček štěstí, kde jsou zapečené konkrétní skutky," pokračuje podnikatel. Lidé si tak například "vylosují" úsměv, kterým druhému zpříjemní den či úkol darovat krev. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 40 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.