Pro fotografy je Josef Koudelka vzorem, k němuž vzhlížejí. Chtějí být jako on, někteří se i tak oblékají a používají stejný fotoaparát. Ale to nestačí. I když on sám rezolutně tvrdí − a vypadá při tom přesvědčivě −, že pro něj je fotka jenom kus potištěného papíru, jeho tvorba se vyznačuje něčím, co přesahuje běžné kategorie. Je nadčasovým, univerzálním poselstvím o lidech a světě.

V Uměleckoprůmyslovém museu jej po tiskovce k výstavě Návraty obklopilo několik desítek novinářů, fotografů, kameramanů. Čekali, až se objeví mezi svými díly. Cvakají mechanismy aparátů. Josef Koudelka stojí před jednou z fotografií, které udělal během srpnové okupace v osmašedesátém. Jsou na ní dva mladíci s vlajkou před budovou Československého rozhlasu. Jeden obraz za milion slov.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 95 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.