Dcera velkoměsta - Kamil Lhoták.
Foto: archiv galerie

Knížku Kamil Lhoták − Obrazy nemám na nočním stolku. Knížky velkých umělců jsou velké, tahle váží určitě pár kilo, a když ji rozložím, měří bez dvou centimetrů půl metru, na výšku 33 centimetrů, takže ji pokládám na pracovní stůl. Není tam sama. V roce 2014 vyšla totiž stejně rozsáhlá publikace Kamil Lhoták a kniha, v roce 2015 monografie Kamil Lhoták − Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby. Na Obrazy, jež jsou vrcholem malířova díla, se čekalo do konce loňského roku, jednak knihu vlastním nákladem vydal Libor Šteffek, jednak ji sám napsal. Co k tomu poznamenat? Především se sluší smeknout, neboť je to svého druhu monumentální počin, zvláště když víme, že už předtím díky němu vznikla kniha zabývající se Lhotákovými grafikami.

Zásadním počinem je množství reprodukovaných obrazů, které překročilo sedm stovek, stejně jako jejich precizní soupis − od Nákladních parníků z roku 1930, kdy bylo malíři osmadvacet, až po Červený objekt, který namaloval olejovými barvami na plátno v roce 1984. Kdo chce Lhotáka poznat, nabízí se mu skvělá příležitost. A to samé platí pro jeho sběratele, protože opravdový sběratel se bez detailního poznání neobejde, v opačném případě mu hrozí, že se nechá napálit.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.