Je v Česku místo ještě pro nějaký další kebab? "Myslím, že už ne. Je skoro všude," prohlašuje Erol Kaya, majitel podniku jménem Istanbul Kebab nedaleko pražského Václavského náměstí. Tahle provozovna v ulici Politických vězňů vznikla už v roce 1995. Byla jednou z prvních, ne-li úplně první, která v Česku nabízela v současnosti v celé Evropě populární orientální specialitu.
Dnes jsou jen v pražském centru desítky kebabáren. A po celé republice stovky. Lidé převážně z Blízkého a Středního východu, ale také třeba Vietnamci nebo Češi nabízejí maso opékané zpravidla na vertikálním rožni už i v malých městečkách.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








