Je v Česku místo ještě pro nějaký další kebab? "Myslím, že už ne. Je skoro všude," prohlašuje Erol Kaya, majitel podniku jménem Istanbul Kebab nedaleko pražského Václavského náměstí. Tahle provozovna v ulici Politických vězňů vznikla už v roce 1995. Byla jednou z prvních, ne-li úplně první, která v Česku nabízela v současnosti v celé Evropě populární orientální specialitu.

Dnes jsou jen v pražském centru desítky kebabáren. A po celé republice stovky. Lidé převážně z Blízkého a Středního východu, ale také třeba Vietnamci nebo Češi nabízejí maso opékané zpravidla na vertikálním rožni už i v malých městečkách.

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se