Nikdy není pozdě se seberealizovat, pustit se do nových zálib a ještě více si užívat života. Přesně tak se na svět dívá ředitel Základní umělecké školy Hostivař Jiří Stárek, který vymyslel způsob, jak ukázat seniorům, že být kreativní lze v každém věku. Založil pro ně Akademii umění a kultury, kde se mohou učit hrát na hudební nástroje, zkusit si rytmická cvičení, kurz malování či třeba divadelní skupinu. Stárek nyní za svoje aktivity získal ocenění Laskavec. 

"Děti k nám do umělecké školy chodí až odpoledne. Dopoledne mohou využít senioři," usmívá se muž v elegantním obleku. Babičky a dědečkové do umělecké školy denně doprovázejí svá vnoučata a vzpomínají při tom na dobu, kdy se sami učili hrát na hudební nástroj, tančit nebo zpívat. Ve Stárkově akademii si to mohou zopakovat.

"Celý projekt jsem vymýšlel asi rok a půl. Díky podpoře městské části Praha 15 a hlavního města se navíc povedlo získat peníze, aby se senioři mohli kulturně vzdělávat zadarmo. Chtít po nich peníze by nebylo důstojné a projekt by pak neměl žádný vtip," vysvětluje.

Akademie umění a kultury odstartovala na ZUŠ Hostivař, úspěšně se ale rozšířila na dalších 17 uměleckých škol v Praze a odtud ještě dál do Písku, Plzně a dalších měst. Jejím patronem byla herečka Květa Fialová i kardinál Miloslav Vlk, dnes je jím astrofyzik Jiří Grygar.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.