Restaurace v centru Millenium Plaza v pražské Celnici je plná francouzských vín roztříděných podle regionů. Zlatko Míčka ale netuší, kolik přesně tady má lahví. "Na kusy nevím, ale na peníze ano: je tu víno asi za 12 milionů korun. Jsou tady ale jen vína na pití. Ta investiční se vyplatí držet dál od sebe. Někteří lidé je totiž vypijí, ještě než dozrají," podotkne lakonicky Míčka, zatímco u stolu pije čaj a posílá z notebooku e-mail.

I proto má hlavní vinné sklepy v Plzni. Důvod je i historický: pod tuzemskou pivní metropolí se nacházejí rozsáhlé pivovarnické sklepy tvořící celé podzemní město s vlastními dlážděnými cestami a osvětlením. Některé sklepy se používaly i pro skladování ledu, dnes v nich ale leží i 150 tisíc lahví superdrahého vína. Právě do nich investuje stále více bohatých lidí podobně jako do akcií, zlata nebo nemovitostí. A taky to dělají sofistikovaněji; zatímco dřív nakupovali víno na webu, takže občas neviděli ani lahev, ani své peníze, dnes to už svěřují zkušeným obchodníkům.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.