Předvánoční a předsilvestrovská náplavka

Farmářské produkty, vánoční sortiment nebo oslava Silvestra – tak budou vypadat poslední trhy letošního roku na náplavce. "Farmářský trh Náplavka zůstává trhem českých farmářů a malých výrobců. Během adventních sobot, tedy 9., 16. a 23. prosince, zde ale návštěvníci najdou i dárky od českých designérů a tvůrců, kosmetiku a vánoční dekorace," uvedl Jiří Sedláček ze spolku Archetyp, provozovatel farmářského trhu Náplavka.

Nejsvátečnější atmosféra bude na náplavce poslední adventní sobotu, 23. prosince. "Chybět nebudou například regionální koláčky, vánoční cukroví a vánočky, štoly, sváteční šunka, vaječný koňak s pravou vanilkou či kvalitní koření. V nabídce budou také vykrajovátka na pečení, svíčky ze včelího vosku, ručně vyráběné tradiční františky z lipového dřeva s pravým kadidlem nebo malované skleněné ozdoby," popsal Jiří Sedláček. V plánu je i africká návštěva. Pokud nebude mrznout, dorazí farmáři až z Ugandy a nabídnou exotické druhy ovoce.Farmářské trhy na náplavce se mění na vánoční.

Poslední trh letošního roku se bude na Náplavce konat 30. prosince. "Půjde o předsilvestrovský trh s pravým vychlazeným šampaňským, občerstvením a živou hudbou," doplnil  Jiří Sedláček.

Na Heřmaňáku se zahřejete

Vánoční atmosféra dorazí i na částečně bezobalový farmářský trh Heřmaňák, který zahájil svůj provoz v Praze 7 letos v září. "Heřmaňák, který se koná každou druhou sobotu, nabídne 16. a 30. prosince navíc vánoční výtvarné dílny. Nebude chybět ani kvalitní koření, domácí vajíčka, mošty, ovoce a zelenina, maso a mléčné výrobky nebo dobrá káva, masala čaj či svařené víno. Součástí prosincové nabídky jsou i vánoční květinové dekorace. Kdo bude chtít, může se na Heřmaňáku během předsilvestrovské soboty 30. 12. zahřát u košů s hořícím dřevem, koupit a opéct si špekáček, nářadí půjčíme na místě," uvedla Šárka Sedláčková, organizátorka trhu Heřmaňák.    

Zatímco Náplavku čeká zimní pauza, Heřmaňák plynule naváže další sezonou. "Náplavka v roce 2018 začne nejdříve od února. Heřmaňák zimní přestávku neplánuje. Od 13. ledna se bude navíc konat každou sobotu. Do konce února bude ale zkrácena provozní doba trhu, začínat bude od 10 hodin a končit ve 14 hodin, od března bude fungovat od 9 do 15 hodin," zakončuje Šárka Sedláčková.Farmářské trhy se mění na vánoční. Co přinesou?

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist