Skutečná radost dělá radost všem, to je heslo vánočního speciálu trhů Slou Fashion Days. Vybrané eko-friendly značky a návrháři radost nadělí 15. a 16. prosince 2017. Vánoční dárky bude možné v těchto dvou dnech pořizovat i vlastnoručně tvořit v prostorách Bottegy v bistru SmetanaQ na pražském Smetanově nábřeží.

Slou fashion Days se uskuteční třetí prosincový víkend.Během dvoudenního programu můžete pod stromeček pořídit dárky z nabídky desítek zavedených módních značek i nových designérů zabývajících se etickou tvorbou. Jejich výroba, technika i materiály jsou ohleduplné ke společnosti a životnímu prostředí.

Od inovativních technologií přes recyklaci po upcycling se návštěvníci mohou seznámit také s DIY technikami v rámci workshopů s Kawak či Reformát a odnést si své vlastní vánoční dekorace z recyklovaných jutových pytlů, balicí papír, vánoční přání či upcyklované módní doplňky z nenošených (nebo starých) svetrů. Chybět nebude ani výroba přírodní kosmetiky se studiem Tiny Life. V nabídce bude také veganské vánoční cukroví. U neziskové organizace Člověk v tísni budou moci návštěvníci pořídit například kozu a darovat jí hned dvakrát – certifikát svým blízkým, živé zvíře rodině v chudé zemi.

Vánoce na moderním tržišti

Tři dny plné lokálních tvůrců a autorských značek ve dvou patrech pražské Galerie Mánes přinese vánoční Lemarket. Během víkendu od 8. do 10. prosince se na tomto moderním tržišti představí více než sto prodejců. Osmý Lemarket přinese výběr lokální módy, šperků, jídla, kosmetiky a dalších. "Chceme lidem nabídnout možnost koupit vánoční dárky mimo komerční nákupní centra a věnovat tak blízkým pod stromeček originální dárek vyrobený s láskou a radostí v Čechách či na Slovensku," popisuje Elen Šulcová, zakladatelka Lemarketu.

Zbývá vám ještě 50 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se