Čištění a voskování běžeckých lyží se nevyplatí podceňovat. Bez náležité péče o lyže byste si totiž jízdu moc neužili. Pokud se nechcete namáhavě plahočit sněhem, který se lepí na lyže, je nutné se o své sportovní náčiní pravidelně starat.

Příprava běžeckých lyží sice znamená oproti sjezdovkám "pouze" postarat se o skluznici, přesto se vám bude hodit náš návod. Péči o skluznici běžek si rozdělíme na tři úkony: čištění, nanášení skluzných vosků a nanášení stoupacích vosků.

Během jízdy se na vosk chytají různé nečistoty, které pronikají i do samotné skluznice a zpomalují jízdu. Proto je třeba před každou jízdou skluznici těchto nečistot a starého vosku důkladně zbavit. Kvalitní čištění se provádí buď chemicky, tedy pomocí speciálního odstraňovače, nebo "vypláchnutím" novým horkým voskem.Čištění lyží ve Ski a bike Centru Radotín

"Před použitím odstraňovače strhněte z lyže stoupací vosk pomocí plastové škrabky. Poté naneste odstraňovač a nechte několik minut působit. Na závěr skluznici důkladně vyleštěte fibertexovou utěrkou," radí Karel Studnička ze serveru skiservis.cz.

Zbývá vám ještě 50 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se