Signal festival, který v říjnu oslaví páté výročí, se bude konat od čtvrtka 12. do neděle 15. října a nabídne dvacet světelných instalací. Ty budou poprvé rozmístěny na dvou trasách v Praze: Centrum a Vinohrady. Program Signal festivalu budou i letos tvořit díla českých a světových osobností světelného umění. Poprvé je doplní i díla vycházející z veřejné výzvy.

Do nové sekce Signal Calling vybralo programové oddělení festivalu například instalaci Anonymous Illusion studentů ateliéru Mileny Dopitové na AVU. Díky ní se po vstupu na Ovocný trh diváci nečekaně stanou předmětem uměleckého díla. Snímat je bude několik kamer a obraz i zvuk bude instalace živě přenášet na velkoformátová plátna. Anonymous Illusion připomíná, jak moc je virtuální svět součástí reality.

Festival představí také instalaci Heardt autorů Anny Feyrerové, Báry Anny Stejskalové, Richarda Dobřichovského a Tomáše Bukáčka. Toto trojrozměrné světélkující srdce se stalo prvním českým dílem, které dosáhlo na Honoraria grant vypisovaný festivalem Burning Man, a dostalo tak možnost se na slavném festivalu v Nevadské poušti prezentovat. Návštěvníci Signal festivalu budou moct vidět Heardt po jeho americkém úspěchu v Praze zcela poprvé, a to v Haštalské ulici.

Kromě nových instalací a tras návštěvníky festivalu čeká galerijní zóna. Čtyři vnitřní prostory v ní budou hostit světelné instalace. Galerijní zónu bude možné navštívit po zakoupení pásky v hodnotě 100 korun. Vstupné 50 korun lidé zaplatí stejně jako v minulých letech i na videomappingu, který vyžaduje použití 3D brýlí. Venkovní části Signal festivalu zůstávají přístupné zdarma.