Je brán jako jeden z nejlepších fotbalových manažerů a trenérů planety. Známý portugalský bouřlivák osmkrát vyhrál ligový titul se čtyřmi různými kluby. Na kontě má i dvě výhry Ligy mistrů a Evropské ligy.

Nyní už druhý rok vládne na lavičce Manchesteru United. Sám se ve svých čtyřiapadesáti letech považuje stále za fotbalového studenta. "Řídit fotbalový tým je umění a v umění se bez talentu od boha neobejdete. Já jsem měl navíc štěstí, že jsem s fotbalem vyrůstal odmalička," říká v exkluzivním rozhovoru pro čtvrteční Proč Ne?! José Mourinho.

S United máte za sebou nedávné vítězství v Evropské lize. Čeho jste si užíval víc − samotného poháru, nebo skutečnosti, že jste zase jednou umlčel své kritiky?

Vítězství, samozřejmě že vítězství, a především vítězství pro klub. Pro klub, který tuto soutěž ještě nikdy nevyhrál, pro klub, který se díky ní vrátil do Ligy mistrů. Navíc řada hráčů Manchesteru, zejména těch starších jako Rooney anebo Carrick, vůbec nevěděla, jaké to je, vyhrát evropskou soutěž. Jsem rád, že to mohli zažít právě se mnou. (Tady se trenér mýlí, Rooney i Carrick vyhráli s Manchesterem United Ligu mistrů v ročníku 2007/08 - pozn. red.)

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se