Výpis běžeckých závodů a seriálů v Česku obsahuje letos 1400 akcí, před pěti lety jich přitom bylo stěží 600. Přibývá také triatlonů pro veřejnost, amatérští sportovci mohou vybírat z více než stovky startů. Od dubna do října se dá každý víkend trávit sběrem startovních čísel a zážitků z tratí. Preference amatérských běžců se ale začínají měnit.

Běžecký seriál Běhej lesy, pořádaný agenturou Raul, hlásí už několik týdnů před startem v atraktivních lokalitách vyprodáno, stále více běžců si troufá i na různé horské trati. Dosud oblíbené městské běhy tak dostávají silnou konkurenci. "Lidé, kteří je běhají pravidelně, začínají hledat nové zážitky," uvádí Petr Lešek z Raulu.

Praha je běžeckými závody přesycená, jinde se ale pořád najdou místa, kde závodů moc není. "O taková místa my stojíme," říká za seriál závodů Labská výzva Kamila Voděrová. Městským běhům dává ještě dva nebo tři roky pořadatel závodů Gigathlon Jan Plachý, pak už nebudou mít kam růst. "Vidím teď dva směry, jedním z nich je útěk do přírody, kde jsou tratě rozmanitější a pro nohy příjemnější. Druhým je přesun k multisportovním aktivitám, lidé budou vyhledávat nové výzvy, třeba duatlon, triatlon či právě Gigathlon," popisuje.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se