Manželé v kuchyni

Manželé Marika a Jiří Kučovi lásku ke gastronomii prezentují na svém blogu Kitchen Story, který má na sociálních sítích tisíce fanoušků, už přes tři roky. Oba opravdu rádi vaří, o čemž svědčí i stovky doposud zveřejněných originálních receptů, kterých Gourmetguru doma také pár vyzkoušel. Nyní se doslechl, že se manželské kulinářské duo chystá vydat svou první kuchařku.

Kniha Manželé v kuchyni vznikala přibližně rok a zaměřuje se na chutnou a zároveň zdravou kuchyni, ve většině případů bez lepku a laktózy – Jiřímu totiž lékaři před časem diagnostikovali Crohnovu chorobu. "Dobré jídlo může být nejen jednoduché na přípravu, ale i zdravé. V 70 nových receptech se objeví lokální a sezonní suroviny, za kterými cestujeme," řekli Gourmetguruovi Marika a Jiří.

Zdroj: Instagram Kitchen Story

Kuchařka bude rozdělená podle čtyř ročních období a různých společenských příležitostí, jako jsou rodinná setkání a oslavy, pikniky či výpravy za lesními plody. Kromě receptů autoři slibují také analogové fotografie jídla a jeho přípravy spolu s atmosférou aktivního životního stylu od kreativního fotografa Martina Šlechty.

Gourmetguru zjistil, že publikace vyjde v září tohoto roku a v prodeji bude za 499 korun. Nyní odstartovala crowdfundingová kampaň na portálu Hithit, kde může kdokoliv podpořit její tisk. Získá tak kuchařku za zvýhodněnou cenu, kurz vaření s jejími autory nebo třeba bylinkové záložky.

První švédská kuchařka v Česku

Zbývá vám ještě 40 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se