Naše první auto, ještě v hlubokém "totáči", byl bledě modrý Trabant Combi. Na lepší jsme neměli, ale milovali jsme ho a odvozili v něm tři děti: na peřinách hozených na zadní sklopené sedadlo. Jezdilo to sice pomalu, byla nám zima, ale přes to všechno jsme jednou dojeli až do řeckých Atén. U benzinek se lidé pozastavovali nad dvoutaktním motorem, a když nás předjížděl autobus, cestující byli přilepeni na okna, aby si nás prohlédli.

Jednou, bylo to v Černé Hoře uprostřed kopců, manžel zastavil se slovy: "Máme nějakou konzervu?" Na lihovém vařiči jsme ohřáli poslední jídlo a z olízaného plechu můj muž vyřízl pásek a opravil jím cosi v motoru. Inu, jednoduchý motor měl své výhody.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se