Akce s názvem Virtuální party v úterý 28. března svedla dohromady odborníky z několika oborů, kteří mají společný zájem – při své práci využívají brýle, které je přinesou do virtuální reality. V prostorách ČSOB Inspirace na pražském Jungmannově náměstí akci pořádala společnost NVIDIA, která vyrábí grafické čipy.
Brýle, které člověka přenesou do virtuálního světa, se do běžného života už rozšířily. Zpravidla však nabízí takovou formu iluzorní reality, která umožňuje pozorovat, nikoli tvořit. Virtuální party se zaměřila hlavně na "aktivní život" ve virtuálnu – módní návrhářka, chirurg a cestovatel oslovení společností NVIDIA předvedli, jak alternativní prostor využívají. Všichni vyzkoušeli stejné brýle, každý však s jiným programem od různých vývojářských studií.
Brýle pro virtuální realitu slouží podobně jako monitor. Aby byl obraz věrohodný, ostrý a pohled do alternativní reality nevyvolával nevolnost, je potřeba výkonný počítač s kvalitní grafickou kartou.
Módní návrhářka: Šaty klientkám promítnu
Své zkušenosti s alternativním digitálním prostorem představuje mladá módní návrhářka Denisa Dovalová. Možností programu Tilt Brush využila k vytvoření kolekce šatů. Program jí posloužil jako doplněk papírových nákresů. "Chvíli mi trvalo, než jsem se naučila přesně zacházet s ovladači. Pak už to šlo samo," říká se zájmem, zatímco díky propojení systému s počítačem demonstruje, jak pomocí brýlí a ovladačů v každé ruce obléká virtuální figurínu.
Návrhářka využívá velkou řadu nástrojů pro tvorbu vzorů a dekorací a obzvlášť vyzdvihuje funkci osové souměrnosti – jakmile šaty upraví na levé straně, to samé se identicky promítne na pravou stranu a naopak. "Výhodou je, že abych mohla šaty představit svým klientkám, nemusím je předtím ušít. To ušetří spoustu času. Celý model mohu obejít kolem dokola," pokračuje návrhářka.
- První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Všechny články v audioverzi + playlist