Společně s Jakubem Štefečkem, svým dlouholetým kamarádem, právě koupil úspěšnou jazykovou školu v Polsku. Po Praze, Brně a Bratislavě je Varšava dalším městem, odkud budou organizovat výuku cizích jazyků pod značkou James Cook Languages. Spolumajitel největší české jazykové školy zaměřené na firemní vzdělávání tvrdí, že tento způsob podnikání ho i po osmnácti letech baví jako na začátku. "Jsem týmový živočich. Mám rád společnou práci s Jakubem a rád taky hraju s kluky v kapele. Nikdy jsem netoužil být sólistou. Je skvělé, když nám to společně šlape."

Když zrovna neřeší firemní otázky a nekoncertuje s partou kamarádů ze známé kapely Hitfakers, zkouší nové písničky se svou ženou Martinou a také třeba pořádá nejrůznější kulturní akce. Před několika měsíci stál i u zrodu nové hudební agentury WiseMusic.

Právě jste odkoupili polskou jazykovou školu. Znamená to, že James Cook Languages zahájila expanzi do zahraničí?

Jasně! Chceme, aby byla lídrem jazykového vzdělávání ve střední Evropě, abychom fungovali ve čtyřech, pěti i šesti zemích. Varšava je první krok, doufám, že záhy budeme učit po celém Polsku, tak jako jsme zvyklí pokrývat celé Česko i Slovensko.

Ondřej Kuchař (38)

◼ Po maturitě si chvíli myslel, že bude právníkem, ale pak ze studií zběhl a radši se s Jakubem Štefečkem, spolužákem z gymnázia, dali na podnikání. A protože si oba už při studiích přivydělávali jako lektoři angličtiny a němčiny, vznikla v Praze nová jazyková škola.

◼ Název pro ni vymysleli, jak jinak, v hospodě – složili ho vtipně ze svých jmen: James (Jakub) Cook (Kuchař) Languages.

◼ Dnes je JCL největší jazykovkou zaměřující se na firemní vzdělávání v Česku, má 9000 studentů a ročně dosahuje obratu okolo 150 milionů korun. Působí také v Bratislavě a od 1. 3. 2017 má novou pobočku ve Varšavě.

◼ Ondřej Kuchař a Jakub Štefeček ji stále spolu vlastní, řídí a jsou ještě přáteli.

V Polsku se také zaměříte především na firmy?

Ve Varšavě to výhledově budou i kurzy pro veřejnost. Poláci jsou jiní než my, víc si uvědomují potřebu znalosti cizích jazyků. Zvláště mě překvapil jeden výzkum, podle něhož až 60 procent polských dětí navštěvuje po škole jazykovku. U nás je to třeba deset procent. Tam je to prostě mnohem větší byznys. Navíc Poláků je čtyřikrát víc než Čechů.

Poláci vždycky byli také jazykově vybavenější než my.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.