Kdybych nevěděla, že je Vladimíra Tesková z Jablonce, tipovala bych nějaké španělské město. Mohou za to její tmavé vlnité vlasy, černě orámované hnědé oči a především temperament, s nímž gestikuluje a hovoří na vyšším rychlostním stupni. Přesto po pár minutách rozhovoru vyloučím možnost, že by byla spoluzakladatelka firmy TeskaLabs impulzivním typem člověka.

Její mysl pracuje spíš jako analytická jednotka s rychlým vyhodnocováním. "Jsem provozní ředitelka společnosti a dělám všechno pro to, aby věci fungovaly. Ale když se nějaký problém vyskytne, přepnu na jakýsi pohotovostní mód, ve kterém funguji skoro až autisticky. A nedám pokoj, dokud se to nevyřeší," říká o sobě.

Zmíněnou společnost založila Tesková před necelými třemi lety s bývalým manželem Alešem Teskou. Poskytuje zabezpečení pro mobilní aplikace a internet věcí.

"Představte si, že jste vyvinula úspěšnou aplikaci, kterou si stáhne deset tisíc lidí. No jo, ale co když ji začnou všichni najednou používat? V té chvíli nastupujeme my, zajistíme, aby byla data absolutně zabezpečena a aby to běželo přesně tak, jak chcete. Mezi produkty, které pomáháme zajišťovat, patří třeba aplikace eKasa pro elektronickou evidenci tržeb. V tuhle chvíli jsou k ní připojeny desítky tisíc zařízení," uvede příklad moje společnice a kývne směrem k pokladně v restauraci, ačkoliv samozřejmě nevíme, pomocí které aplikace zrovna tady, v thajském podniku Kiindi v Michelské ulici v Praze, EET řeší.

Pracovní oběd se spoluzakladatelkou a provozní ředitelkou firmy TeskaLabs Vladimírou Teskovou

"Chodím sem hlavně na pracovní obědy. Jsem vegetariánka a jejich menu je k takovým hostům vstřícné," říká IT specialistka, když si objednává pálivou restovanou rýži s curry pastou a směsí zeleniny. "Ostré mám ráda, ale musela jsem se k němu projíst, abych mohla ocenit druhy pálivosti. Někdy udeří hned, někdy má pomalejší nástup."

Restaurace KiinDi

◼ Podnik se prezentuje jako moderní thajská kuchyně a této pověsti se snaží celkem úspěšně dostát. Ceny jsou přijatelné, nejspíš i proto, aby sem neváhali zajít lidé z administrativní budovy BB centra, v jejímž přízemí restaurace sídlí.

◼ Obsluha je milá, ale ve špičce poněkud přetížená. Může se stát, že budete muset svoji objednávku personálu připomenout stejně jako my domácí thajský ledový čaj, což je mimochodem velmi povzbuzující nápoj.

Nechám se těmi slovy unést. Ačkoliv v mém případě stačí jemně posypat jídlo pálivou paprikou, abych měla slzy v očích, volím pokrm označený dvěma papričkami z poledního menu. Zaujme mě máslová omáčka se skořicí a bazalkou, kterou má být polité hovězí maso s lilkem.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 50 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.