Setkali jsme se na večírku. Richard Stávek je zajímavý vinař z moravských Němčiček. Bylo před Valentýnem, a tak jsem se z pěti otevřených lahví z jeho produkce rozhodla pro romantické růžové. Ale místo zamilovaného pohlazení mě víno už na nose zdravilo pěkně divoce. Pohled na vinětu napověděl. Jmenovalo se Divý Ryšák 2015!

Ve vůni byly zajímavé neuhlazené tóny, asi jako když u vinaře strkáte nos do kádě s vínem. I na jazyku byl Ryšák nevycválaný a mírně lechtavý, avšak ovocný a docela příjemný. Cítila jsem v něm lesní jahůdku, ostružinu a červený rybíz. Divost víno neopouštěla ani s dalšími doušky, v dochuti mě překvapila hezky uleželá třešňová bublanina.

Ne vždy mám tu šanci ochutnat víno poprvé přímo s vinařem, a tak jsem se Richarda Stávka zeptala, jaké nuance ve vínu cítí. Rozpačitě se usmál. "Víte, mě na ty řečičky z viněty moc neužije!" No, vzhledem k tomu, že mám tenhle sloupek na podobných "řečičkách" postavený, to nebyl zrovna ideální start konverzace. Ale hned jsem mu to odpustila.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se