Jako vývojáři z "technologického centra České republiky" se představují brněnští autoři skateboardového kouče Fosh, kteří nedávno zvítězili v jedné ze startupových soutěží. Díky výhře se usídlili v technologickém parku na Králově Poli.

Vedle rušné křižovatky tu stojí komplex moderně vyhlížejících budov, Technické muzeum a také místní fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií. Právě na ní studuje už čtvrtým rokem dvaadvacetiletý Martin Horák, který se svým týmem zařízení na porovnávání jízdy i triků na skateboardu vymyslel. A v prosinci za něj získal cenu poroty i diváků akceleračního programu JIC Starcube.

Nejsme skejťáci z parku

Se studentem oboru Automatizační a měřicí technika se setkáváme v prostorách Jihomoravského inovačního centra (JIC), kde soutěž start-upů probíhala. "Součástí výhry byla kromě peněžní odměny a konzultací s experty také možnost rok pracovat ve zdejším coworkingovém centru. Je tady úplně všechno, skvělé zázemí pro vývoj projektů," říká rodák z Olomouce a nadšeně ukazuje na 3D tiskárnu.

Za skateboardovým projektem Fosh stojí pětičlenná parta: Michal Sládeček, Petr Chmelař, Adam Leitgeb, Jan Henneberg a konečně Martin Horák. "Známe se už z olomoucké střední školy. Všichni jsme pak přešli na vysokou do Brna a částečně jsme spolu i bydleli," vypráví mluvčí a lídr týmu. "Nejsme klasičtí skejťáci z parku. Skateboardy a longboardy využíváme spíš jako dopravní prostředky. Dva z nás jezdí na skateboardu odmalička a zbytek se začal učit triky se začátkem projektu," směje se.start-up Fosh

Fosh získal název z poangličtěné zkratky slova fošna, jak se prkna označují. Autoři ho představují jako kombinaci legendární skateboardové hry Tony Hawk Pro Skater, sportovní aplikace Runtastic a dnes už trochu skomírajícího fenoménu PokémonGO.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se