Úplně první auto jsem dostal od rodičů ve čtyřech letech. Bylo celé ze dřeva. Pak dostal své první auto můj táta od svého táty, byl to Fiat 850. Dědeček tehdy v roce 1969 pracoval v Rakousku, a tak koupil fiátky hned dva. Sobě a mému tátovi. Dodnes vidím ta kulatá přední světla, měl jsem je v úrovni očí.

Vlastní vůz jsem si pořídil v roce 1995 během studií v Austrálii. Byl to Ford Falcon z roku 1979. Měl dvě řady lavic, které se daly sklopit, pohodlně se v něm vyspalo pět lidí. V autě sice skřípalo, teklo do něj, mělo stejnou spotřebu oleje jako benzinu, o klimatizaci nemohla být ani řeč, ale byl to automobil s duší.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se