Úplně první auto jsem dostal od rodičů ve čtyřech letech. Bylo celé ze dřeva. Pak dostal své první auto můj táta od svého táty, byl to Fiat 850. Dědeček tehdy v roce 1969 pracoval v Rakousku, a tak koupil fiátky hned dva. Sobě a mému tátovi. Dodnes vidím ta kulatá přední světla, měl jsem je v úrovni očí.
Vlastní vůz jsem si pořídil v roce 1995 během studií v Austrálii. Byl to Ford Falcon z roku 1979. Měl dvě řady lavic, které se daly sklopit, pohodlně se v něm vyspalo pět lidí. V autě sice skřípalo, teklo do něj, mělo stejnou spotřebu oleje jako benzinu, o klimatizaci nemohla být ani řeč, ale byl to automobil s duší.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



