Společnost Laugh Factory, kterou v roce 1979 založil podnikatel a komik íránského původu Jamie Masada, provozuje comedy cluby po celé Americe. Stejně jako v minulých letech i letos vyhlašuje soutěž, jejímž cílem je najít nejvtipnějšího člověka planety. Do klání se zapojili performeři z celého světa a naše národní barvy hájí hned dvě komičky.

Bianca Cristovao a Lucie Macháčková nejsou na tuzemské standupové scéně žádnými nováčky a svými historkami baví publikum i několikrát měsíčně. Protože je soutěž mezinárodní, podmínkou účasti je zaslání tříminutového videa v angličtině, což ani pro jednu z komiček není problém. Lucie je pravidelnou účinkující anglické show v pražském klubu Globe a Bianca sbírá zkušenosti přímo v USA, kde střídavě žije.

Právě tam má sestra zpěváka Bena Cristovaa takovou fanouškovskou základnu, která ji žene do druhého kola soutěže, jež se bude konat začátkem prosince v Helsinkách. Z prvního kola, které probíhá prostřednictvím on-line hlasování, vzejde top 20 semifinalistů, Bianca se v současné době pohybuje na jedné z postupových pozic. Hlasování končí 1. října.

Ve Finsku, odkud pochází i vítěz z roku 2014 Ismo Leikola, bude o finálové formaci rozhodovat napůl porota, napůl tzv. buzz score, kterého soutěžící dosáhli právě v prvním kole. Pětice komiků se následně utká o titul nejvtipnějšího člověka světa. O tom, kdo se jím stane, a navíc získá finanční odměnu ve výši 100 000 dolarů (2 403 100 korun) a vyrazí na tour, rozhodne veřejnost.