Že vysokozdvižné vozíky známé jako ještěrky patří jenom do skladu nebo na staveniště? Chyba – o víkendu se sjedou na pražskou Letnou, kde na jejich řidiče a řidičky čekají docela jiné úkoly, než je přeprava materiálu. Už podeváté se utkají o post nejlepšího českého ještěrkáře.

Neobvyklý závod Ještěrka Cup 2016 se koná v sobotu 3. září na letenské pláni. Disciplíny, které na téměř 170 startujících ještěrkářů a ještěrkářek čekají, prověří především jejich schopnost přesné a bezpečné manipulace s vysokozdvižným vozíkem, koncentraci i rychlost.

"Ještěrka Cup je součástí naší dlouhodobé podpory bezpečného provozu vysokozdvižných vozíků. Závod je ale současně zajímavá podívaná a každoročně je o akci velký zájem," uvádí Martin Petřík se společnosti Linde Material Handling Česká republika, která akci pořádá.

Soutěžit se bude na klasickém čelním vozíku i speciálním retraku, vozíku jezdícím stranou. Závodníci například povezou náklad určitého tvaru a tím se budou muset trefit do odpovídající konstrukce. "Řidiči postupně projedou dráhu dlouhou 16 metrů a poté pomocí vidlic vozíku vhodí míč do basketbalového koše umístěného do výšky 2,5 metru. Nejrychleji to minulý rok dokázal řidič v čase časem 30,54 sekund," popisuje Petřík.

Ti nejzručnější řidiči, kteří se umístí na medailových pozicích, zamíří na světové mistrovství Stapler Cup do německého Aschaffenburgu, kterým se organizátoři českého mistrovství také inspirovali. Tam budou jako tým soutěžit s nejlepšími ještěrkáři světa. Nejlépe se naši reprezentanti umístili v letech 2009 a 2010, kdy si odvezli stříbrné medaile.

Jesterka Cup 2015 09 05 225

LINDE JEŠTĚRKA CUP 2015

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist