Pro ty z nás, kteří si bláhově mysleli, že teď, když mezi Čínou a Čechií panují tak skvělé a přátelské vztahy, bude pro české turisty snadné Čínu navštívit a vidět ten velký čínský sen na vlastní oči, mám horkou novinku: není to snadné. Obstarat si turistické vízum do Čínské lidové republiky je, co se papírování týče, stále někde na úrovni adopce kojence z Guatemaly.

Nečekala jsem, že na mě bude na ambasádě čekat průvod vítačů s vlaječkami a skládat mi oslavné básně o tom, jak jsou rádi, že jsem si pro svoji cestu vybrala právě Čínu. Ale to, že tam půjdu s těmi papíry třikrát a že pořád budou potřebovat nějaké nové potvrzení o potvrzení, to bylo i na mě moc.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se