Ten den začal podobně jako každý jiný na konci zimy. Byla tma, šedá obloha a pouhé vyploužení z postele vyžadovalo nadlidskou dávku disciplíny, umocněné litrem kofeinu a stálým opakováním mantry: "Ještě pár týdnů. To zvládneš. Zvládla jsi to už minulý rok."

To jsou takové ty dny, kdy i Sýrie zní jako příjemnější místo pro život než tahle pochmurná, studená rokle. A aby to nebylo celé dost depresivní, v takovou chvíli se vždycky kolem objeví nějaký člověk, který vám začne říkat věci jako: "Ale prosím tě, vždyť letos vlastně ani nebyla žádná zima!" Stejně jako to říkal minulý rok. A rok předtím. A pravděpodobně před sto lety to někdo říkal taky. Ať jdou všichni do háje.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se