Co vás to napadlo, vyvíjet zrovna hru, jejíž příběh se odehrává na Sázavě v roce 1403? Myslíte, že to, řekněme, hráče z Ameriky osloví?

Jsem vlastenec. A myslím si o sobě, že jsem obchodník, a pochopitelně jsem nad tím, jestli to bude atraktivní i pro cizince, hodně uvažoval. A jsem přesvědčený, že ano. Většina Čechů si myslí, že ne. Že nikoho nezajímáme. Můj mnohokrát opakovaný argument zní, že Williama Wallace taky nikdo na světě neznal − dokud o něm Mel Gibson nenatočil velkofilm. A stejné je to s Žižkou nebo s kteroukoliv zajímavou postavou českých dějin. Prostředí hry, která se, jak jste zmínil, odehrává na Sázavě, je takové univerzálně evropské, takže na hráče z jiných zemí našeho kontinentu by nemělo působit cize. A také třeba v Japonsku mají evropský středověk hrozně rádi. Konečně je to i zajímavé období našich dějin, okolo kterého se dá dobře vykonstruovat příběh.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se