Aerolinie easyJet slaví dvacet let na trhu a zkusily zavést "futuristickou" změnu. Letušky dostanou nové moderní uniformy s LED diodami a mikrofonem. V úterý je poprvé společnost předvedla na londýnském letišti v Lutonu.

V případě nedostatku světla či nutnosti komunikovat s pilotem, posádkou či mezi sebou tak budou mnohem flexibilnější. Budou na sebe vidět i pří výpadku světla a budou spolu moct lépe mluvit bez nutnosti držet se u palubního telefonu.

Britská společnost chce novinkou demonstrovat, že se neustále snaží inovovat a je napřed před konkurencí. Nové uniformy, jakkoliv společnost věří, že pomohou posádce i cestujícím, ale budou zatím pouze v testovacím režimu.

"Naším hlavním zájmem je bezpečnost všech cestujících. Možnost pracovat na této průkopnické nové technologii je opravdu úžasná. Uniformy nejenže umožní lepší viditelnost v případě nouze, ale usnadní obsluhu cestujících," říká šéfka palubního personálu Tina Miltonová. Pokud se nové technologie osvědčí, stanou se součástí nových uniforem, které firma chystá.

Společnost easyJet je jednou z největších aerolinií světa. Ročně přepraví 68 milionů cestujících, má bezmála 250 letadel a 10 tisíc zaměstnanců. Celkem provozuje 768 různých linek. Na pražském letišti je největší zahraniční společností a nabízí spojení do Británie, Francie, Nizozemska a Itálie.

IMG 2603

Zdroj: easyJet