Přes víkend mě v centru Prahy zastavili nějací turisté. "Jak se dostaneme k tomu náměstí, které vypadá jako z Disneylandu?" ptali se. Mysleli, přirozeně, Staroměstské náměstí. Vím to, jelikož jsem nedávno zabila jedno odpoledne tím, že jsem si pročítala recenze turistů na serveru TripAdvisor. Píší tam všechno, co se jim v Praze líbilo a nelíbilo, a mně to připadalo tak zábavné, že jsem se od toho nemohla odtrhnout. Mimo jiné jsem se tam dozvěděla i to, že Staroměstské náměstí je "sbírka hezkých památek, ale celkově působí jako něco mezi peklem a Disneylandem". Takže když mě zastavila ta španělsky mluvící rodina a chtěla vědět, kde že je v Praze ten Disneyland, hned jsem věděla, kam je poslat.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



