Rumunské město Cluj-Napoca na severozápadě Rumunska se rozhodlo ocenit lidi, kteří ani v dopravních prostředcích neodkládají knihu. Pro náruživé čtenáře zavedlo na jeden týden jízdné v tamních autobusech zdarma, napsal list The Independent.

Za iniciativou stojí tamní obyvatel Victor Miron, který je sám milovníkem knih. Díky němu se město na jeden červnový týden stalo čtenářským rájem.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se