Rumunské město Cluj-Napoca na severozápadě Rumunska se rozhodlo ocenit lidi, kteří ani v dopravních prostředcích neodkládají knihu. Pro náruživé čtenáře zavedlo na jeden týden jízdné v tamních autobusech zdarma, napsal list The Independent.
Za iniciativou stojí tamní obyvatel Victor Miron, který je sám milovníkem knih. Díky němu se město na jeden červnový týden stalo čtenářským rájem.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











