S originálním nápadem, jak bojovat s obchodem s narkotiky, přišel úřad šerifa v americkém státě Kentucky. Na Facebooku tento týden zveřejnil výzvu pro drogové dealery, kteří mají možnost anonymně oznamovat své konkurenty. Zpráva se stala hitem sociálních sítí v USA a podle šerifa začíná nést ovoce.

"Pozor, drogoví dealeři. Připravuje vás konkurence o peníze? Nabízíme bezplatnou službu, která vás jí zbaví!" píše ve výzvě úřad šerifa okresu Franklin, který se prý nechal inspirovat podobným nápadem policie ve státě Georgia.

Policii prý jde hlavně o dealery marihuany a dalších lehčích drog, jejichž užívání je podle úřadu ve státě velkým problémem.

"Přitahuje to pozornost k závažnému tématu, ačkoliv je (výzva) v odlehčené formě," řekl agentuře AP šerif Pat Melton. Dealeři mohou v dotazníku, který lze policii poslat například e-mailem či klasickou poštou, uvést například adresu, číslo vozu či telefon svého konkurenta, či dokonce sdělit přesnou dobu, ve kterou veřejně prodává drogy.

Pro pochybovačné hlasy, které v diskusích na internetu nevěří, že by zločinci byli sami ochotni spojit se s policií, a dát jí tak šanci na vypátrání sebe samých, má šerif jasnou odpověď. "Drogoví dealeři jsou lační peněz a jsou ochotni udělat cokoliv, aby si někoho odklidili z cesty, i tímto způsobem," prohlásil Melton, který prý uvažuje o vylepení výzvy na billboardy u silnic.