Kavárenský řetězec původem z Indie Café Coffee Day ve čtvrtek slavnostně zahájí provoz Fantovy kavárny na pražském hlavním nádraží. Do té se provoz kavárenského zařízení vrátí po opravě secesní budovy, kterou v roce 2013 opravila italská společnost Grandi Stazioni. Pro Fantovu kavárnu pak dlouho hledala nájemce.

Řetězec původem z Indie v roce 1996 založil první provozovnu ve městě Bengalúru. Nyní má po celé Indii více než 1450 kaváren ve více než 200 městech. V Česku se zaměřuje především na obchodní centra. V hlavním městě má pobočky například v centrech Nový Smíchov a Galerie Harfa.

Hlavní nádraží v Praze je kulturní památkou. Kavárna byla původně odjezdovou halou, později sloužila jako místo k posezení při čekání na vlak. Je charakteristická vysokou kupolí, jejíž stěny zdobí secesní motivy a sochy připomínající česká města, do nichž v době vzniku nádraží vedla dráha z Prahy.

Italská společnost Grandi Stazioni prostory hlavního nádraží opravuje od prosince 2006. Ve vstupní hale vystavěla nové odbavovací centrum, eskalátory, výtahy a řadu obchodů. Výměnou za rekonstrukci nádraží získala od Českých drah možnost budovu nádraží komerčně využívat po dobu 30 let.