Co považujete za nejpatrnější rozdíl, pokud jde o nabídku služeb spojených s vínem ve známých evropských vinařských oblastech oproti České republice? 

Jako zásadní rozdíl vidím možnost navštívit a užít si vína přímo ve vinařstvích. Pokud se nebavíme o výjimečných burgundských producentech nebo klasifikovaných château v Bordeaux, tak pakliže mají vinařství návštěvní hodiny, tak si můžete být jisti, že na místě někdo bude a obvykle nabídne propracovaný koncept, zákaznický servis. Vinařství jsou zařízena a připravena na návštěvu zákazníků. Umí poučit laika i předvést produkci profesionálům. Teď budu možná trochu nepříjemný, ale některým vinařům u nás ještě nedošlo, že turistika jim může přinášet podstatně jednodušší peníze, navíc při krásné práci s koncovým zákazníkem a s možností sledovat jeho reakce na víno, než neustálé vyjednávání prodeje s restauracemi, boj o splatnost faktur a podobně. Mnoho vinařů u nás podceňuje péči o ty, kteří nakonec jejich víno budou pít, je s nimi těžké domluvit se na setkání, nedodrží smluvený čas a nedají vědět.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se