Hádám, že vinařství na Moravě se stalo turistickým cílem poměrně nedávno. 

Před 15 lety tady neexistovaly žádné vinařské spolky nebo sdružení. U vinařů totiž stále přetrvávala nedůvěra ze sdružování ještě z dob komunismu. Například v Rakousku je účast vinařů ve spolcích povinná, tedy stoprocentní. V roce 2009, kdy jsme začali pořádat Festival otevřených sklepů, bychom podobných akcí napočítali do deseti za rok. Vinaři však rychle pochopili, že o prodej ze dvora je ze strany zákazníků velký zájem. Teď se těch akcí pořádá ročně 60, v každé obci vidí, že to funguje, tak sklepy otevírají.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se