Hádám, že vinařství na Moravě se stalo turistickým cílem poměrně nedávno.
Před 15 lety tady neexistovaly žádné vinařské spolky nebo sdružení. U vinařů totiž stále přetrvávala nedůvěra ze sdružování ještě z dob komunismu. Například v Rakousku je účast vinařů ve spolcích povinná, tedy stoprocentní. V roce 2009, kdy jsme začali pořádat Festival otevřených sklepů, bychom podobných akcí napočítali do deseti za rok. Vinaři však rychle pochopili, že o prodej ze dvora je ze strany zákazníků velký zájem. Teď se těch akcí pořádá ročně 60, v každé obci vidí, že to funguje, tak sklepy otevírají.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












