Tak nám sněmovna odsouhlasila 150 km/h na dálnici. Rozhodnutí to bylo určitě nečekané, zejména pár dní poté, co ministerstvo dopravy oznámilo svou touhu investovat miliardy do lepšího měření rychlosti a výběru pokut. Okamžitě se vyrojily diskuse v médiích, které nebohého čtenáře neušetřily tradičních demagogických prohlášení z tábora zastánců i odpůrců zvýšení rychlosti. Jedni hned vidí desítky, ba stovky mrtvých na dálnicích, druzí tvrdí, že už se tak stejně jezdí, tak proč ne!? Zdá se ale, že většina diskutujících pominula opravdovou funkci rychlostního limitu. O bezpečnost totiž v jeho případě rozhodně nejde.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se