Tak nám sněmovna odsouhlasila 150 km/h na dálnici. Rozhodnutí to bylo určitě nečekané, zejména pár dní poté, co ministerstvo dopravy oznámilo svou touhu investovat miliardy do lepšího měření rychlosti a výběru pokut. Okamžitě se vyrojily diskuse v médiích, které nebohého čtenáře neušetřily tradičních demagogických prohlášení z tábora zastánců i odpůrců zvýšení rychlosti. Jedni hned vidí desítky, ba stovky mrtvých na dálnicích, druzí tvrdí, že už se tak stejně jezdí, tak proč ne!? Zdá se ale, že většina diskutujících pominula opravdovou funkci rychlostního limitu. O bezpečnost totiž v jeho případě rozhodně nejde.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








