První auto jsem si půjčil ihned po maturitě a měl jsem ho až do konce prázdnin 1969. Koza není dobytek a dvoutakt není auto, byl oblíbený výrok našeho třídního profesora. DKW Meisterklasse byl však vůz s obdivuhodným motorem. Do nádrže se lil čistý benzin a motor měl vanu, jejíž hladinu oleje rozstřikovaly lžičky na spodní části ojnic. Podnikl jsem s ním okružní jízdu po Čechách a každý den něco spravoval. Dynamo dávalo moc proudu a občas popraskaly všechny žárovky. Pro mladého kluka úžasná zkušenost.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se