Chcete-li ochutnat jídlo v podnicích zařazených v prestižním gastronomickém průvodci Main Cities in Europe, vydávaném společností Michelin, musíte se zastavit v pražských podnicích Alcron a La Degustation Bohême Bourgeoise. Tyto dvě restaurace jsou jedinými zástupci Česka v respektovaném průvodci, kteří letos obdrželi hvězdičku.

 

Michelin

Na stránkách průvodce Michelin najdete skoro stejné množství nejrůznějších piktogramů a symbolů jako písmen latinské abecedy. Miniaturní obrázky informují například o tom, zda má restaurace k dispozici zahrádku nebo soukromý salonek. Nejostřeji sledovány jsou ale každoročně symboly hodnotící: hvězdičky, panáček Michelin neboli Bib Gourmand, který signalizuje, kde se dá dobře najíst za rozumnou cenu, a červené příbory udělované zvlášť příjemným podnikům. Nejvyšší ocenění, tři hvězdy, se uděluje pouze těm restauracím, jež stojí při cestování za zvláštní zajížďku.

Ocenění Bib Gourmand, signalizující kvalitní jídlo za rozumnou cenu, pak nově získala restaurace Na Kopci v Praze na Smíchově, jež tak rozšířila pětici dosud takto hodnocených českých, respektive pražských podniků: Aromi, Aureole, Divinis, Sansho a SaSaZu.

Zbývá vám ještě 40 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se