Chcete-li ochutnat jídlo v podnicích zařazených v prestižním gastronomickém průvodci Main Cities in Europe, vydávaném společností Michelin, musíte se zastavit v pražských podnicích Alcron a La Degustation Bohême Bourgeoise. Tyto dvě restaurace jsou jedinými zástupci Česka v respektovaném průvodci, kteří letos obdrželi hvězdičku.

 

Michelin

Na stránkách průvodce Michelin najdete skoro stejné množství nejrůznějších piktogramů a symbolů jako písmen latinské abecedy. Miniaturní obrázky informují například o tom, zda má restaurace k dispozici zahrádku nebo soukromý salonek. Nejostřeji sledovány jsou ale každoročně symboly hodnotící: hvězdičky, panáček Michelin neboli Bib Gourmand, který signalizuje, kde se dá dobře najíst za rozumnou cenu, a červené příbory udělované zvlášť příjemným podnikům. Nejvyšší ocenění, tři hvězdy, se uděluje pouze těm restauracím, jež stojí při cestování za zvláštní zajížďku.

Ocenění Bib Gourmand, signalizující kvalitní jídlo za rozumnou cenu, pak nově získala restaurace Na Kopci v Praze na Smíchově, jež tak rozšířila pětici dosud takto hodnocených českých, respektive pražských podniků: Aromi, Aureole, Divinis, Sansho a SaSaZu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 40 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.